INR до NZD - Индиски рупија до Нов Зеланд долар валута конвертор

Нашиот Индиски рупија до Нов Зеланд долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 24.01.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Индиски рупија. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Нов Зеланд долар или Нов Зеланд долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Индиски рупија до Нов Зеланд долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 24.01.2021 22:29
1 INR (₹)
=
0,01905 NZD ($)
1 INR = 0,019053 NZD
52,485724 INR = 1 NZD

Кој е тековниот курс за Индиски рупија до Нов Зеланд долар?

Индиски рупија курсот до Нов Зеланд долар = 0,02

Конверзија INR во Нов Зеланд долар

Ја избравте изворната валута INR и целната валута Нов Зеланд долар со количина 1 INR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYINRNZD
USD11.217451.368160.785200.009640.013700.71985
EUR0.8213911.123790.644960.007920.011250.59128
GBP0.730910.8898510.573910.007040.010010.52614
CAD1.273561.550491.7424310.012270.017450.91677
JPY103.76504126.32874141.9671181.4766911.4214574.69512
INR72.9994088.8731299.8748257.319400.70351152.54852
NZD1.389181.691261.900621.090790.013390.019031

Земјите кои плаќаат со Индиски рупија (INR)

Земјите кои плаќаат со Нов Зеланд долар (NZD)

INR до NZD калкулатор на девизниот курс

На Индиски рупија е валута во Индија. На Нов Зеланд долар е валута во Нов Зеланд. Симболот за INR е ₹. Симболот за NZD е $. Стапката на размена за Индиски рупија беше последно ажурирана на Januar 25, 2021. Девизниот курс за Нов Зеланд долар беше последен пат ажуриран на Januar 25, 2021. Факторот на конверзија INR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NZD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Индиски рупија до Нов Зеланд долар = 0,02.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.