10 INR до USD - Индиски рупија до САД долар валута конвертор

Нашиот Индиски рупија до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 20.09.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Индиски рупија. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Индиски рупија до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 20.09.2020 06:46
10 INR (₹)
=
0,13593 USD ($)
1 INR = 0,013593 USD
73,568901 INR = 1 USD

Кој е тековниот курс за Индиски рупија до САД долар?

Индиски рупија курсот до САД долар = 0,01

Конверзија INR во САД долар

Ја избравте изворната валута INR и целната валута САД долар со количина 10 INR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYINR
USD11.183971.291650.758990.009560.01359
EUR0.8446211.090950.641060.008080.01147
GBP0.774200.9166310.587620.007400.01052
CAD1.317541.559921.7017910.012600.01790
JPY104.55804123.79358135.0523179.3588311.42043
INR73.6101587.1522195.0784955.869600.704011

Земјите кои плаќаат со Индиски рупија (INR)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

INR до USD калкулатор на девизниот курс

На Индиски рупија е валута во Индија. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за INR е ₹. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Индиски рупија беше последно ажурирана на September 20, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на September 20, 2020. Факторот на конверзија INR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Индиски рупија до САД долар = 0,01.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.