1000 IRR до CAD - Ирански риал до Канадски долар валута конвертор

Нашиот Ирански риал до Канадски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 19.01.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Ирански риал. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Канадски долар или Канадски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Ирански риал до Канадски долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 19.01.2021 09:09
1000 IRR (﷼)
=
0,03041 CAD ($)
1 IRR = 0,000030 CAD
32.882,297815 IRR = 1 CAD

Кој е тековниот курс за Ирански риал до Канадски долар?

Ирански риал курсот до Канадски долар = 0,00

Конверзија IRR во Канадски долар

Ја избравте изворната валута IRR и целната валута Канадски долар со количина 1000 IRR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYIRR
USD11.209671.360460.783490.009610.00002
EUR0.8266811.124660.647690.007950.00002
GBP0.735050.8891610.575900.007070.00002
CAD1.276351.543951.7364210.012270.00003
JPY104.00602125.81246141.4961281.4873910.00247
IRR42,105.0001150,932.9544357,282.2073632,988.72962404.832341

Земјите кои плаќаат со Ирански риал (IRR)

Земјите кои плаќаат со Канадски долар (CAD)

IRR до CAD калкулатор на девизниот курс

На Ирански риал е валута во Иран. На Канадски долар е валута во Канада. Симболот за IRR е ﷼. Симболот за CAD е $. Стапката на размена за Ирански риал беше последно ажурирана на Januar 19, 2021. Девизниот курс за Канадски долар беше последен пат ажуриран на Januar 19, 2021. Факторот на конверзија IRR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CAD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Ирански риал до Канадски долар = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.