10 IRR до CHF - Ирански риал до Швајцарскиот франк валута конвертор

Нашиот Ирански риал до Швајцарскиот франк конвертор е актуелен со курсеви за размена од 04.08.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Ирански риал. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Швајцарскиот франк или Швајцарскиот франк за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Ирански риал до Швајцарскиот франк калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 04.08.2021 12:37
10 IRR (﷼)
=
0,00022 CHF (CHF)
1 IRR = 0,000022 CHF
46.451,290921 IRR = 1 CHF

Кој е тековниот курс за Ирански риал до Швајцарскиот франк?

Ирански риал курсот до Швајцарскиот франк = 0,00

Конверзија IRR во Швајцарскиот франк

Ја избравте изворната валута IRR и целната валута Швајцарскиот франк со количина 10 IRR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHFIRR
USD11.186451.392660.796970.009171.105750.00002
EUR0.8428511.173810.671720.007730.931980.00002
GBP0.718050.8519310.572260.006590.793980.00002
CAD1.254761.488711.7474510.011511.387450.00003
JPY109.03150129.36035151.8438886.894311120.561390.00259
CHF0.904371.072981.259470.720750.0082910.00002
IRR42,105.0000649,955.4489058,637.9779433,556.21797386.1728146,557.529381

Земјите кои плаќаат со Ирански риал (IRR)

Земјите кои плаќаат со Швајцарскиот франк (CHF)

IRR до CHF калкулатор на девизниот курс

На Ирански риал е валута во Иран. На Швајцарскиот франк е валута во Лихтенштајн, Швајцарија. Симболот за IRR е ﷼. Симболот за CHF е CHF. Стапката на размена за Ирански риал беше последно ажурирана на August 05, 2021. Девизниот курс за Швајцарскиот франк беше последен пат ажуриран на August 05, 2021. Факторот на конверзија IRR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CHF има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Ирански риал до Швајцарскиот франк = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.