10 IRR до CNY - Ирански риал до Кинески Јуан валута конвертор

Нашиот Ирански риал до Кинески Јуан конвертор е актуелен со курсеви за размена од 21.10.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Ирански риал. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Кинески Јуан или Кинески Јуан за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Ирански риал до Кинески Јуан калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 21.10.2020 18:26
10 IRR (﷼)
=
0,00159 CNY (¥)
1 IRR = 0,000159 CNY
6.295,722686 IRR = 1 CNY

Кој е тековниот курс за Ирански риал до Кинески Јуан?

Ирански риал курсот до Кинески Јуан = 0,00

Конверзија IRR во Кинески Јуан

Ја избравте изворната валута IRR и целната валута Кинески Јуан со количина 10 IRR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCNYIRR
USD11.182751.293900.762240.009470.149770.00002
EUR0.8454911.093980.644470.008010.126630.00002
GBP0.772860.9141010.589100.007320.115750.00002
CAD1.311921.551671.6974910.012420.196490.00003
JPY105.58950124.88631136.6226580.48502115.814630.00251
CNY6.676707.896898.639005.089280.0632310.00016
IRR42,104.9997749,799.8187654,479.8180332,094.30471398.761236,306.260931

Земјите кои плаќаат со Ирански риал (IRR)

Земјите кои плаќаат со Кинески Јуан (CNY)

IRR до CNY калкулатор на девизниот курс

На Ирански риал е валута во Иран. На Кинески Јуан е валута во Кина. Симболот за IRR е ﷼. Симболот за CNY е ¥. Стапката на размена за Ирански риал беше последно ажурирана на Oktober 21, 2020. Девизниот курс за Кинески Јуан беше последен пат ажуриран на Oktober 21, 2020. Факторот на конверзија IRR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CNY има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Ирански риал до Кинески Јуан = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.