10 IRR до NZD - Ирански риал до Нов Зеланд долар валута конвертор

Нашиот Ирански риал до Нов Зеланд долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 08.04.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Ирански риал. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Нов Зеланд долар или Нов Зеланд долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Ирански риал до Нов Зеланд долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 08.04.2021 16:17
10 IRR (﷼)
=
0,00000 NZD ($)
1 IRR = NZD
inf IRR = 1 NZD

Кој е тековниот курс за Ирански риал до Нов Зеланд долар?

Ирански риал курсот до Нов Зеланд долар =

Конверзија IRR во Нов Зеланд долар

Ја избравте изворната валута IRR и целната валута Нов Зеланд долар со количина 10 IRR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYIRRNZD
USD11.213601.412040.825750.009190.000020.72497
EUR0.8239911.163510.680420.007570.000020.59737
GBP0.708200.8594710.584790.006510.000020.51342
CAD1.211021.469691.7100010.011130.000030.87795
JPY108.84398132.09332153.6921089.8783010.0025978.90847
IRR42,104.9997151,098.7347159,453.9635434,768.35523386.83813130,524.80459
NZD1.379371.674011.947731.139020.012670.000031

Земјите кои плаќаат со Ирански риал (IRR)

Земјите кои плаќаат со Нов Зеланд долар (NZD)

IRR до NZD калкулатор на девизниот курс

На Ирански риал е валута во Иран. На Нов Зеланд долар е валута во Нов Зеланд. Симболот за IRR е ﷼. Симболот за NZD е $. Стапката на размена за Ирански риал беше последно ажурирана на Mai 13, 2021. Девизниот курс за Нов Зеланд долар беше последен пат ажуриран на Mai 13, 2021. Факторот на конверзија IRR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NZD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Ирански риал до Нов Зеланд долар = .

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.