5 JEP до UAH - Џерси фунта до Украина Hryvnia валута конвертор

Нашиот Џерси фунта до Украина Hryvnia конвертор е актуелен со курсеви за размена од 09.04.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Џерси фунта. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Украина Hryvnia или Украина Hryvnia за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Џерси фунта до Украина Hryvnia калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 09.04.2021 14:50
5 JEP (£)
=
0,00000 UAH (₴)
1 JEP = UAH
inf JEP = 1 UAH

Кој е тековниот курс за Џерси фунта до Украина Hryvnia?

Џерси фунта курсот до Украина Hryvnia =

Конверзија JEP во Украина Hryvnia

Ја избравте изворната валута JEP и целната валута Украина Hryvnia со количина 5 JEP. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYJEPUAH
USD11.198191.383350.799580.009191.376700.03571
EUR0.8345911.154530.667320.007671.148980.02980
GBP0.722880.8661510.578010.006650.995190.02581
CAD1.250651.498521.7300910.011501.721770.04466
JPY108.78504130.34564150.4877686.982801149.764303.88443
JEP0.726380.870341.004830.580800.0066810.02594
UAH28.0053833.5558938.7412322.392660.2574438.554981

Земјите кои плаќаат со Џерси фунта (JEP)

Земјите кои плаќаат со Украина Hryvnia (UAH)

JEP до UAH калкулатор на девизниот курс

На Џерси фунта е валута во . На Украина Hryvnia е валута во Украина. Симболот за JEP е £. Симболот за UAH е ₴. Стапката на размена за Џерси фунта беше последно ажурирана на April 19, 2021. Девизниот курс за Украина Hryvnia беше последен пат ажуриран на April 19, 2021. Факторот на конверзија JEP има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија UAH има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Џерси фунта до Украина Hryvnia = .

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.