JEP до USD - Џерси фунта до САД долар валута конвертор

Нашиот Џерси фунта до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 28.02.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Џерси фунта. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Џерси фунта до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 28.02.2021 15:18
1 JEP (£)
=
1,39269 USD ($)
1 JEP = 1,392690 USD
0,718035 JEP = 1 USD

Кој е тековниот курс за Џерси фунта до САД долар?

Џерси фунта курсот до САД долар = 1,39

Конверзија JEP во САД долар

Ја избравте изворната валута JEP и целната валута САД долар со количина 1 JEP. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYJEP
USD11.207211.392500.784820.009381.39312
EUR0.8283611.153490.650110.007771.15400
GBP0.718130.8669410.563610.006741.00044
CAD1.274181.538201.7742910.011951.77507
JPY106.59950128.68803148.4397883.661591148.50554
JEP0.717820.866550.999560.563360.006731

Земјите кои плаќаат со Џерси фунта (JEP)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

JEP до USD калкулатор на девизниот курс

На Џерси фунта е валута во . На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за JEP е £. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Џерси фунта беше последно ажурирана на Februar 28, 2021. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Februar 28, 2021. Факторот на конверзија JEP има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Џерси фунта до САД долар = 1,39.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.