JMD до NZD - Јамајкански долар до Нов Зеланд долар валута конвертор

Нашиот Јамајкански долар до Нов Зеланд долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 17.11.2019. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Јамајкански долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Нов Зеланд долар или Нов Зеланд долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Јамајкански долар до Нов Зеланд долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 17.11.2019 22:16
1 JMD (J$)
=
0,01112 NZD ($)
1 JMD = 0,011122 NZD
89,915120 JMD = 1 NZD

Кој е тековниот курс за Јамајкански долар до Нов Зеланд долар?

Јамајкански долар курсот до Нов Зеланд долар = 0,01

Конверзија JMD во Нов Зеланд долар

Ја избравте изворната валута JMD и целната валута Нов Зеланд долар со количина 1 JMD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYJMDNZD
USD11.105131.290750.756250.009190.007110.64035
EUR0.9048711.167960.684310.008320.006440.57943
GBP0.774740.8561910.585900.007120.005510.49611
CAD1.322321.461331.7067810.012160.009410.84674
JPY108.76904120.20392140.3937082.2565310.7738369.65025
JMD140.55936155.33635181.42708106.297941.29227190.00718
NZD1.561651.725822.015701.180990.014360.011111

Земјите кои плаќаат со Јамајкански долар (JMD)

Земјите кои плаќаат со Нов Зеланд долар (NZD)

JMD до NZD калкулатор на девизниот курс

На Јамајкански долар е валута во Јамајка. На Нов Зеланд долар е валута во Нов Зеланд. Симболот за JMD е J$. Симболот за NZD е $. Стапката на размена за Јамајкански долар беше последно ажурирана на November 18, 2019. Девизниот курс за Нов Зеланд долар беше последен пат ажуриран на November 18, 2019. Факторот на конверзија JMD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NZD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Јамајкански долар до Нов Зеланд долар = 0,01.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.