JOD до USD - Јорданскиот динар до САД долар валута конвертор

Нашиот Јорданскиот динар до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 31.10.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Јорданскиот динар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Јорданскиот динар до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 31.10.2020 21:27
1 JOD
=
1,41044 USD ($)
1 JOD = 1,410440 USD
0,708999 JOD = 1 USD

Кој е тековниот курс за Јорданскиот динар до САД долар?

Јорданскиот динар курсот до САД долар = 1,41

Конверзија JOD во САД долар

Ја избравте изворната валута JOD и целната валута САД долар со количина 1 JOD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYJOD
USD11.167751.294500.750350.009561.41036
EUR0.8563511.108540.642560.008181.20776
GBP0.772500.9020910.579650.007381.08950
CAD1.332701.556261.7251910.012731.87959
JPY104.65504122.21088135.4759678.528351147.60104
JOD0.709040.827980.917850.532030.006781

Земјите кои плаќаат со Јорданскиот динар (JOD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

JOD до USD калкулатор на девизниот курс

На Јорданскиот динар е валута во Jordan. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за JOD е . Симболот за USD е $. Стапката на размена за Јорданскиот динар беше последно ажурирана на November 01, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на November 01, 2020. Факторот на конверзија JOD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Јорданскиот динар до САД долар = 1,41.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.