25000 JPY до CHF - Јапонски јен до Швајцарскиот франк валута конвертор

Нашиот Јапонски јен до Швајцарскиот франк конвертор е актуелен со курсеви за размена од 12.07.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Јапонски јен. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Швајцарскиот франк или Швајцарскиот франк за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Јапонски јен до Швајцарскиот франк калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 12.07.2020 06:29
25000 JPY (¥)
=
220,11975 CHF (CHF)
1 JPY = 0,008805 CHF
113,574543 JPY = 1 CHF

Кој е тековниот курс за Јапонски јен до Швајцарскиот франк?

Јапонски јен курсот до Швајцарскиот франк = 0,01

Конверзија JPY во Швајцарскиот франк

Ја избравте изворната валута JPY и целната валута Швајцарскиот франк со количина 25000 JPY. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHF
USD11.129501.262250.734120.009351.06245
EUR0.8853511.117530.649950.008280.94064
GBP0.792240.8948310.581600.007410.84171
CAD1.362181.538581.7194110.012741.44724
JPY106.90504120.74917134.9409078.481131113.58135
CHF0.941221.063111.188060.690970.008801

Земјите кои плаќаат со Јапонски јен (JPY)

Земјите кои плаќаат со Швајцарскиот франк (CHF)

JPY до CHF калкулатор на девизниот курс

На Јапонски јен е валута во Јапонија. На Швајцарскиот франк е валута во Лихтенштајн, Швајцарија. Симболот за JPY е ¥. Симболот за CHF е CHF. Стапката на размена за Јапонски јен беше последно ажурирана на Juli 12, 2020. Девизниот курс за Швајцарскиот франк беше последен пат ажуриран на Juli 12, 2020. Факторот на конверзија JPY има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CHF има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Јапонски јен до Швајцарскиот франк = 0,01.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.