50 JPY до USD - Јапонски јен до САД долар валута конвертор

Нашиот Јапонски јен до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 09.04.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Јапонски јен. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Јапонски јен до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 09.04.2021 15:58
50 JPY (¥)
=
0,00000 USD ($)
1 JPY = USD
inf JPY = 1 USD

Кој е тековниот курс за Јапонски јен до САД долар?

Јапонски јен курсот до САД долар =

Конверзија JPY во САД долар

Ја избравте изворната валута JPY и целната валута САД долар со количина 50 JPY. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPY
USD11.204491.399480.799290.00924
EUR0.8302311.161890.663590.00767
GBP0.714550.8606710.571140.00660
CAD1.251111.506951.7509010.01156
JPY108.24399130.37910151.4855486.518711

Земјите кои плаќаат со Јапонски јен (JPY)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

JPY до USD калкулатор на девизниот курс

На Јапонски јен е валута во Јапонија. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за JPY е ¥. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Јапонски јен беше последно ажурирана на April 21, 2021. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на April 21, 2021. Факторот на конверзија JPY има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Јапонски јен до САД долар = .

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.