100 LBP до NZD - Либанска фунта до Нов Зеланд долар валута конвертор

Нашиот Либанска фунта до Нов Зеланд долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 06.07.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Либанска фунта. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Нов Зеланд долар или Нов Зеланд долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Либанска фунта до Нов Зеланд долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 06.07.2020 09:13
100 LBP (ل.ل)
=
0,10109 NZD ($)
1 LBP = 0,001011 NZD
989,266459 LBP = 1 NZD

Кој е тековниот курс за Либанска фунта до Нов Зеланд долар?

Либанска фунта курсот до Нов Зеланд долар = 0,00

Конверзија LBP во Нов Зеланд долар

Ја избравте изворната валута LBP и целната валута Нов Зеланд долар со количина 100 LBP. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYLBPNZD
USD11.124501.248390.736520.009300.000660.65364
EUR0.8892811.110180.654970.008270.000590.58127
GBP0.801030.9007610.589970.007450.000530.52358
CAD1.357751.526781.6950010.012630.000900.88748
JPY107.51850120.90457134.2254879.1890310.0709270.27836
LBP1,516.000351,704.742631,892.566121,116.5574914.099901990.91791
NZD1.529901.720371.909911.126790.014230.001011

Земјите кои плаќаат со Либанска фунта (LBP)

Земјите кои плаќаат со Нов Зеланд долар (NZD)

LBP до NZD калкулатор на девизниот курс

На Либанска фунта е валута во Либан. На Нов Зеланд долар е валута во Нов Зеланд. Симболот за LBP е ل.ل. Симболот за NZD е $. Стапката на размена за Либанска фунта беше последно ажурирана на Juli 06, 2020. Девизниот курс за Нов Зеланд долар беше последен пат ажуриран на Juli 06, 2020. Факторот на конверзија LBP има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NZD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Либанска фунта до Нов Зеланд долар = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.