LBP до USD - Либанска фунта до САД долар валута конвертор

Нашиот Либанска фунта до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 18.01.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Либанска фунта. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Либанска фунта до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 18.01.2021 22:16
1 LBP (ل.ل)
=
0,00066 USD ($)
1 LBP = 0,000663 USD
1.507,499812 LBP = 1 USD

Кој е тековниот курс за Либанска фунта до САД долар?

Либанска фунта курсот до САД долар = 0,00

Конверзија LBP во САД долар

Ја избравте изворната валута LBP и целната валута САД долар со количина 1 LBP. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYLBP
USD11.207461.357600.785270.009640.00066
EUR0.8281911.124340.650340.007990.00055
GBP0.736600.8894110.578420.007100.00049
CAD1.273461.537651.7288410.012280.00084
JPY103.69500125.20753140.7761381.4280810.06857
LBP1,512.355661,826.108492,053.171221,187.6003914.584651

Земјите кои плаќаат со Либанска фунта (LBP)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

LBP до USD калкулатор на девизниот курс

На Либанска фунта е валута во Либан. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за LBP е ل.ل. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Либанска фунта беше последно ажурирана на Januar 18, 2021. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Januar 18, 2021. Факторот на конверзија LBP има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Либанска фунта до САД долар = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.