250 LKR до CAD - Шри Ланка рупија до Канадски долар валута конвертор

Нашиот Шри Ланка рупија до Канадски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 02.12.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Шри Ланка рупија. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Канадски долар или Канадски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Шри Ланка рупија до Канадски долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 02.12.2020 04:23
250 LKR (₨)
=
1,74546 CAD ($)
1 LKR = 0,006982 CAD
143,229129 LKR = 1 CAD

Кој е тековниот курс за Шри Ланка рупија до Канадски долар?

Шри Ланка рупија курсот до Канадски долар = 0,01

Конверзија LKR во Канадски долар

Ја избравте изворната валута LKR и целната валута Канадски долар со количина 250 LKR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYLKR
USD11.203901.340900.771980.009580.00537
EUR0.8306411.113800.641240.007960.00446
GBP0.745770.8978310.575720.007140.00401
CAD1.295371.559491.7369610.012410.00696
JPY104.38299125.66649139.9676680.5819110.56091
LKR186.09663224.04140249.53790143.663471.782831

Земјите кои плаќаат со Шри Ланка рупија (LKR)

Земјите кои плаќаат со Канадски долар (CAD)

LKR до CAD калкулатор на девизниот курс

На Шри Ланка рупија е валута во Шри Ланка. На Канадски долар е валута во Канада. Симболот за LKR е ₨. Симболот за CAD е $. Стапката на размена за Шри Ланка рупија беше последно ажурирана на Dezember 02, 2020. Девизниот курс за Канадски долар беше последен пат ажуриран на Dezember 02, 2020. Факторот на конверзија LKR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CAD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Шри Ланка рупија до Канадски долар = 0,01.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.