LKR до VND - Шри Ланка рупија до Виетнамски Донг валута конвертор

Нашиот Шри Ланка рупија до Виетнамски Донг конвертор е актуелен со курсеви за размена од 15.10.2019. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Шри Ланка рупија. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Виетнамски Донг или Виетнамски Донг за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Шри Ланка рупија до Виетнамски Донг калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 15.10.2019 06:58
1 LKR (₨)
=
128,04800 VND (₫)
1 LKR = 128,048000 VND
0,007810 LKR = 1 VND

Кој е тековниот курс за Шри Ланка рупија до Виетнамски Донг?

Шри Ланка рупија курсот до Виетнамски Донг = 128,05

Конверзија LKR во Виетнамски Донг

Ја избравте изворната валута LKR и целната валута Виетнамски Донг со количина 1 LKR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYLKRVND
USD11.102461.259180.755790.009220.005520.00004
EUR0.9070611.142150.685550.008370.005010.00004
GBP0.794170.8755410.600230.007320.004380.00003
CAD1.323121.458691.6660310.012200.007300.00006
JPY108.43150119.54170136.5343781.9516810.598570.00467
LKR181.15088199.71212228.10089136.912421.6706510.00781
VND23,208.5000025,586.5102629,223.5919317,540.80333214.03836128.116961

Земјите кои плаќаат со Шри Ланка рупија (LKR)

Земјите кои плаќаат со Виетнамски Донг (VND)

LKR до VND калкулатор на девизниот курс

На Шри Ланка рупија е валута во Шри Ланка. На Виетнамски Донг е валута во Виетнам. Симболот за LKR е ₨. Симболот за VND е ₫. Стапката на размена за Шри Ланка рупија беше последно ажурирана на Oktober 15, 2019. Девизниот курс за Виетнамски Донг беше последен пат ажуриран на Oktober 15, 2019. Факторот на конверзија LKR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија VND има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Шри Ланка рупија до Виетнамски Донг = 128,05.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.