LYD до USD - Либиски динар до САД долар валута конвертор

Нашиот Либиски динар до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.11.2019. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Либиски динар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Либиски динар до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 16.11.2019 21:22
1 LYD (LD)
=
0,71041 USD ($)
1 LYD = 0,710407 USD
1,407644 LYD = 1 USD

Кој е тековниот курс за Либиски динар до САД долар?

Либиски динар курсот до САД долар = 0,71

Конверзија LYD во САД долар

Ја избравте изворната валута LYD и целната валута САД долар со количина 1 LYD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYLYD
USD11.105131.290750.756250.009190.71147
EUR0.9048711.167960.684310.008320.64379
GBP0.774740.8561910.585900.007120.55121
CAD1.322321.461331.7067810.012160.94079
JPY108.76904120.20392140.3937082.25653177.38616
LYD1.405541.553301.814201.062940.012921

Земјите кои плаќаат со Либиски динар (LYD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

LYD до USD калкулатор на девизниот курс

На Либиски динар е валута во Либија. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за LYD е LD. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Либиски динар беше последно ажурирана на November 17, 2019. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на November 17, 2019. Факторот на конверзија LYD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Либиски динар до САД долар = 0,71.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.