Saturday 20 April 2024

MKD до USD - Македонска денар до САД долар валута конвертор

Нашиот Македонска денар до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 20.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Македонска денар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Македонска денар до САД долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за Македонска денар до САД долар?

Amount
From
To

1 Македонска денар =

0,0173 САД долар

1 MKD = 0,0173 USD

1 USD = 57,81 MKD

Македонска денар до САД долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 19 април 2024 23:45:11 CEST

Македонска денар курсот до САД долар = 0,0173

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија MKD во САД долар

Ја избравте изворната валута MKD и целната валута САД долар со количина 1 MKD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај Македонска денар (MKD) и САД долар (USD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај MKD (Македонска денар) до USD (САД долар) ✅ MKD до USD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање Македонска денар (MKD) во САД долар (USD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 Македонска денар ( MKD ) во САД долар ( USD )

Споредете ја цената на 1 Македонска денар во САД долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 MKD до USD Промени Промени %
April 19, 2024 петок 1 MKD = 0.01729716 USD - -
April 18, 2024 четврток 1 MKD = 0.01731956 USD +0.00002241 USD +0.12954861 %
April 17, 2024 среда 1 MKD = 0.01727937 USD -0.00004019 USD -0.23205680 %
April 16, 2024 вторник 1 MKD = 0.01725651 USD -0.00002286 USD -0.13230568 %
April 15, 2024 понеделник 1 MKD = 0.01732337 USD +0.00006686 USD +0.38743196 %
April 14, 2024 недела 1 MKD = 0.01733956 USD +0.00001619 USD +0.09346891 %
April 13, 2024 сабота 1 MKD = 0.01733815 USD -0.00000141 USD -0.00812292 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYMKD
USD11.06551.23690.72760.00650.0173
EUR0.938511.16090.68290.00610.0162
GBP0.80850.861410.58820.00520.0140
CAD1.37441.46441.700010.00890.0238
JPY154.6250164.7515191.2557112.503312.6746
MKD57.813061.599271.508842.06400.37391

Земјите кои плаќаат со Македонска денар (MKD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Претворете Македонска денар во други светски валути


MKD до USD калкулатор на девизниот курс

На Македонска денар е валута во Македонија. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за MKD е ден. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Македонска денар беше последно ажурирана на April 20, 2024. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на April 20, 2024. Факторот на конверзија MKD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Македонска денар до САД долар = 0,0173.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.