MVR до CNY - Maldivian Rufiyaa до Кинески Јуан валута конвертор

Нашиот Maldivian Rufiyaa до Кинески Јуан конвертор е актуелен со курсеви за размена од 07.07.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Maldivian Rufiyaa. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Кинески Јуан или Кинески Јуан за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Maldivian Rufiyaa до Кинески Јуан калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 07.07.2020 21:02
1 MVR
=
0,45570 CNY (¥)
1 MVR = 0,455695 CNY
2,194450 MVR = 1 CNY

Кој е тековниот курс за Maldivian Rufiyaa до Кинески Јуан?

Maldivian Rufiyaa курсот до Кинески Јуан = 0,46

Конверзија MVR во Кинески Јуан

Ја избравте изворната валута MVR и целната валута Кинески Јуан со количина 1 MVR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCNYMVR
USD11.129441.256610.736130.009300.142570.06489
EUR0.8854011.112600.651770.008240.126230.05746
GBP0.795790.8988010.585810.007400.113460.05164
CAD1.358451.534291.7070510.012640.193680.08816
JPY107.51203121.42832135.1010179.14316115.328266.97694
CNY7.013987.921868.813855.163220.0652410.45517
MVR15.4096217.4042319.3639311.343530.143332.196991

Земјите кои плаќаат со Maldivian Rufiyaa (MVR)

Земјите кои плаќаат со Кинески Јуан (CNY)

MVR до CNY калкулатор на девизниот курс

На Maldivian Rufiyaa е валута во Малдиви. На Кинески Јуан е валута во Кина. Симболот за MVR е . Симболот за CNY е ¥. Стапката на размена за Maldivian Rufiyaa беше последно ажурирана на Juli 08, 2020. Девизниот курс за Кинески Јуан беше последен пат ажуриран на Juli 08, 2020. Факторот на конверзија MVR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CNY има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Maldivian Rufiyaa до Кинески Јуан = 0,46.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.