Wednesday 24 April 2024

1 NAD до USD - Намибиски долар до САД долар валута конвертор

Нашиот Намибиски долар до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 24.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Намибиски долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Намибиски долар до САД долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за Намибиски долар до САД долар?

Amount
From
To

1 Намибиски долар =

0,0522 САД долар

1 NAD = 0,0522 USD

1 USD = 19,17 NAD

Намибиски долар до САД долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 24 април 2024 09:50:12 CEST

Намибиски долар курсот до САД долар = 0,0522

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија NAD во САД долар

Ја избравте изворната валута NAD и целната валута САД долар со количина 1 NAD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 Намибиски долар (NAD) и САД долар (USD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 NAD (Намибиски долар) до USD (САД долар) ✅ NAD до USD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање Намибиски долар (NAD) во САД долар (USD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 Намибиски долар ( NAD ) во САД долар ( USD )

Споредете ја цената на 1 Намибиски долар во САД долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 NAD до USD Промени Промени %
April 24, 2024 среда 1 NAD = 0.052166 USD - -
April 23, 2024 вторник 1 NAD = 0.052165 USD -0.000001 USD -0.001917 %
April 22, 2024 понеделник 1 NAD = 0.05222 USD +0.00005 USD +0.10543 %
April 21, 2024 недела 1 NAD = 0.052218 USD -0.000002 USD -0.003830 %
April 20, 2024 сабота 1 NAD = 0.052218 USD - -
April 19, 2024 петок 1 NAD = 0.05222 USD - +0.00383 %
April 18, 2024 четврток 1 NAD = 0.052576 USD +0.000356 USD +0.681731 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYNAD
USD11.07061.24270.73190.00650.0522
EUR0.934011.16070.68360.00600.0487
GBP0.80470.861510.58890.00520.0420
CAD1.36631.46281.698010.00880.0713
JPY154.9365165.8796192.5442113.395718.0824
NAD19.169620.523623.822714.03000.12371

Земјите кои плаќаат со Намибиски долар (NAD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Претворете Намибиски долар во други светски валути


NAD до USD калкулатор на девизниот курс

На Намибиски долар е валута во Намибија. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за NAD е $. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Намибиски долар беше последно ажурирана на April 24, 2024. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на April 24, 2024. Факторот на конверзија NAD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Намибиски долар до САД долар = 0,0522.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.