NEO до BTC - NEO до Биткоин валута конвертор

Нашиот NEO до Биткоин конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.01.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од NEO. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Биткоин или Биткоин за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

NEO до Биткоин калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 16.01.2021 15:28
1 NEO
=
0,00064 BTC (₿)
1 NEO = 0,000642 BTC
1.558,603491 BTC = 1 NEO

Кој е тековниот курс за NEO до Биткоин?

NEO курсот до Биткоин = 0,00

Конверзија NEO во Биткоин

Ја избравте изворната валута NEO и целната валута Биткоин со количина 1 NEO. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBTC
USD11.2079501.3588510.7847600.00963037,037.037037
EUR0.82784911.1249230.6496630.00797230,661.074074
GBP0.7359160.88895010.5775170.00708727,256.148148
CAD1.2742751.5392601.73155010.01227147,195.370370
JPY103.840385125.433968141.10358481.48977713,845,940.185185
BTC0.0000270.0000330.0000370.0000210.0000001

Што е криптовалентност?

Cryptocurrencies се дигитални платежни средства кои делуваат како средство за размена според принципите на криптографијата за да обезбедат трансакции и да контролираат производство на валути.

Дигиталната валута, алтернативната валута и виртуелната валута се алтернативни термини за криптовекциите.

До денес, се создадени стотици криптовекутации - т.н. Altcoins.

Биткоин и неговите деривати користат децентрализирана контрола наспроти централизирани електронски пари / централни банкарски системи.

Децентрализирана контрола се однесува на употребата на базата на трансакции на блокхеин во улога на дистрибуирана книга.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс NEO до Биткоин = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.