NZD до EUR - Нов Зеланд долар до евра валута конвертор

Нашиот Нов Зеланд долар до евра конвертор е актуелен со курсеви за размена од 29.10.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Нов Зеланд долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на евра или евра за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Нов Зеланд долар до евра калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 29.10.2020 08:21
1 NZD ($)
=
0,56593 EUR (€)
1 NZD = 0,565932 EUR
1,766997 NZD = 1 EUR

Кој е тековниот курс за Нов Зеланд долар до евра?

Нов Зеланд долар курсот до евра = 0,57

Конверзија NZD во евра

Ја избравте изворната валута NZD и целната валута евра со количина 1 NZD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYNZD
USD11.174971.297930.750890.009590.66557
EUR0.8510911.104650.639080.008160.56646
GBP0.770460.9052610.578530.007380.51279
CAD1.331751.564761.7285210.012760.88637
JPY104.32799122.58234135.4108878.33931169.43742
NZD1.502481.765361.950111.128200.014401

Земјите кои плаќаат со Нов Зеланд долар (NZD)

Земјите кои плаќаат со евра (EUR)

NZD до EUR калкулатор на девизниот курс

На Нов Зеланд долар е валута во Нов Зеланд. На евра е валута во Андора, Австрија, Белгија, Кипар, Естонија, Финска, Франција, Германија, Грција, Ирска, Италија, Косово, Латвија, Литванија, Луксембург, Малта, Монако, Црна Гора, Холандија, Португалија, Сан Марино, Словачка, Словенија, Шпанија, Ватикан. Симболот за NZD е $. Симболот за EUR е €. Стапката на размена за Нов Зеланд долар беше последно ажурирана на Oktober 29, 2020. Девизниот курс за евра беше последен пат ажуриран на Oktober 29, 2020. Факторот на конверзија NZD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија EUR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Нов Зеланд долар до евра = 0,57.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.