NZD до SGD - Нов Зеланд долар до Сингапурски долар валута конвертор

Нашиот Нов Зеланд долар до Сингапурски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 29.10.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Нов Зеланд долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Сингапурски долар или Сингапурски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Нов Зеланд долар до Сингапурски долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 29.10.2020 06:18
1 NZD ($)
=
0,90647 SGD ($)
1 NZD = 0,906465 SGD
1,103187 NZD = 1 SGD

Кој е тековниот курс за Нов Зеланд долар до Сингапурски долар?

Нов Зеланд долар курсот до Сингапурски долар = 0,91

Конверзија NZD во Сингапурски долар

Ја избравте изворната валута NZD и целната валута Сингапурски долар со количина 1 NZD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYNZDSGD
USD11.174971.297930.750890.009590.665570.73299
EUR0.8510911.104650.639080.008160.566460.62384
GBP0.770460.9052610.578530.007380.512790.56474
CAD1.331751.564761.7285210.012760.886370.97616
JPY104.32799122.58234135.4108878.33931169.4374276.47166
NZD1.502481.765361.950111.128200.0144011.10130
SGD1.364271.602981.770731.024420.013080.908021

Земјите кои плаќаат со Нов Зеланд долар (NZD)

Земјите кои плаќаат со Сингапурски долар (SGD)

NZD до SGD калкулатор на девизниот курс

На Нов Зеланд долар е валута во Нов Зеланд. На Сингапурски долар е валута во Сингапур. Симболот за NZD е $. Симболот за SGD е $. Стапката на размена за Нов Зеланд долар беше последно ажурирана на Oktober 29, 2020. Девизниот курс за Сингапурски долар беше последен пат ажуриран на Oktober 29, 2020. Факторот на конверзија NZD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SGD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Нов Зеланд долар до Сингапурски долар = 0,91.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.