NZD до UAH - Нов Зеланд долар до Украина Hryvnia валута конвертор

Нашиот Нов Зеланд долар до Украина Hryvnia конвертор е актуелен со курсеви за размена од 18.09.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Нов Зеланд долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Украина Hryvnia или Украина Hryvnia за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Нов Зеланд долар до Украина Hryvnia калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 18.09.2020 07:44
1 NZD ($)
=
18,96530 UAH (₴)
1 NZD = 18,965300 UAH
0,052728 NZD = 1 UAH

Кој е тековниот курс за Нов Зеланд долар до Украина Hryvnia?

Нов Зеланд долар курсот до Украина Hryvnia = 18,97

Конверзија NZD во Украина Hryvnia

Ја избравте изворната валута NZD и целната валута Украина Hryvnia со количина 1 NZD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYNZDUAH
USD11.182451.294670.757240.009540.673470.03551
EUR0.8457011.094910.640400.008070.569550.03003
GBP0.772400.9133210.584890.007370.520180.02743
CAD1.320591.561531.7097310.012600.889370.04689
JPY104.78958123.90840135.6683879.35088170.572503.72079
NZD1.484851.755761.922401.124390.0141710.05272
UAH28.1632633.3016436.4622521.326350.2687618.967071

Земјите кои плаќаат со Нов Зеланд долар (NZD)

Земјите кои плаќаат со Украина Hryvnia (UAH)

NZD до UAH калкулатор на девизниот курс

На Нов Зеланд долар е валута во Нов Зеланд. На Украина Hryvnia е валута во Украина. Симболот за NZD е $. Симболот за UAH е ₴. Стапката на размена за Нов Зеланд долар беше последно ажурирана на September 18, 2020. Девизниот курс за Украина Hryvnia беше последен пат ажуриран на September 18, 2020. Факторот на конверзија NZD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија UAH има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Нов Зеланд долар до Украина Hryvnia = 18,97.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.