PAB до USD - Панамскиот Балбоа до САД долар валута конвертор

Нашиот Панамскиот Балбоа до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 01.10.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Панамскиот Балбоа. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Панамскиот Балбоа до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 01.10.2020 03:16
1 PAB (฿)
=
1,00000 USD ($)
1 PAB = 1,000000 USD
1,000000 PAB = 1 USD

Кој е тековниот курс за Панамскиот Балбоа до САД долар?

Панамскиот Балбоа курсот до САД долар = 1,00

Конверзија PAB во САД долар

Ја избравте изворната валута PAB и целната валута САД долар со количина 1 PAB. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYPAB
USD11.171431.290540.745880.009470.99959
EUR0.8536611.101670.636730.008090.85331
GBP0.774870.9077110.577960.007340.77455
CAD1.340701.570541.7302210.012701.34015
JPY105.54250123.63602136.2063778.722171105.49925
PAB1.000411.171911.291060.746190.009481

Земјите кои плаќаат со Панамскиот Балбоа (PAB)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

PAB до USD калкулатор на девизниот курс

На Панамскиот Балбоа е валута во Панама. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за PAB е ฿. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Панамскиот Балбоа беше последно ажурирана на Oktober 01, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Oktober 01, 2020. Факторот на конверзија PAB има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Панамскиот Балбоа до САД долар = 1,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.