PGK до USD - Папуа Нова Гвинеја Кина до САД долар валута конвертор

Нашиот Папуа Нова Гвинеја Кина до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.09.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Папуа Нова Гвинеја Кина. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Папуа Нова Гвинеја Кина до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 27.09.2020 18:02
1 PGK (K)
=
0,28516 USD ($)
1 PGK = 0,285164 USD
3,506754 PGK = 1 USD

Кој е тековниот курс за Папуа Нова Гвинеја Кина до САД долар?

Папуа Нова Гвинеја Кина курсот до САД долар = 0,29

Конверзија PGK во САД долар

Ја избравте изворната валута PGK и целната валута САД долар со количина 1 PGK. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYPGK
USD11.163151.274500.745290.009470.28516
EUR0.8597311.095730.640750.008140.24516
GBP0.784620.9126310.584770.007430.22374
CAD1.341761.560671.7100710.012710.38262
JPY105.59104122.81827134.5756878.69592130.11033
PGK3.506804.078944.469422.613590.033211

Земјите кои плаќаат со Папуа Нова Гвинеја Кина (PGK)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

PGK до USD калкулатор на девизниот курс

На Папуа Нова Гвинеја Кина е валута во Папуа Нова Гвинеја. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за PGK е K. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Папуа Нова Гвинеја Кина беше последно ажурирана на September 27, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на September 27, 2020. Факторот на конверзија PGK има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Папуа Нова Гвинеја Кина до САД долар = 0,29.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.