Tuesday 28 March 2023

PHP до USD - Филипински пезос до САД долар валута конвертор

Нашиот Филипински пезос до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 28.03.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Филипински пезос. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Филипински пезос до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 28.03.2023 00:34
1 PHP (₱)
=
0,01848 USD ($)
1 PHP = 0,018477 USD
54,120965 PHP = 1 USD

Кој е тековниот курс за Филипински пезос до САД долар?

Филипински пезос курсот до САД долар = 0,02

Конверзија PHP во САД долар

Ја избравте изворната валута PHP и целната валута САД долар со количина 1 PHP. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYPHP
USD11.078781.228430.730650.007600.01849
EUR0.9269711.138710.677290.007050.01714
GBP0.814050.8781810.594790.006190.01505
CAD1.368641.476471.6812710.010400.02530
JPY131.55150141.91559161.6012596.1184112.43209
PHP54.0899758.3513766.4455139.520960.411171

Земјите кои плаќаат со Филипински пезос (PHP)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Претворете Филипински пезос во други светски валути


PHP до USD калкулатор на девизниот курс

На Филипински пезос е валута во Филипини. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за PHP е ₱. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Филипински пезос беше последно ажурирана на März 28, 2023. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на März 28, 2023. Факторот на конверзија PHP има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Филипински пезос до САД долар = 0,02.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.