500 QAR до CAD - Катар риал до Канадски долар валута конвертор

Нашиот Катар риал до Канадски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 07.07.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Катар риал. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Канадски долар или Канадски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Катар риал до Канадски долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 07.07.2020 18:35
500 QAR (﷼)
=
186,55600 CAD ($)
1 QAR = 0,373112 CAD
2,680160 QAR = 1 CAD

Кој е тековниот курс за Катар риал до Канадски долар?

Катар риал курсот до Канадски долар = 0,37

Конверзија QAR во Канадски долар

Ја избравте изворната валута QAR и целната валута Канадски долар со количина 500 QAR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYQAR
USD11.129441.256610.738110.009300.27465
EUR0.8854011.112600.653520.008240.24317
GBP0.795790.8988010.587380.007400.21856
CAD1.354811.530171.7024710.012600.37210
JPY107.51203121.42832135.1010179.35609129.52823
QAR3.640994.112284.575322.687460.033871

Земјите кои плаќаат со Катар риал (QAR)

Земјите кои плаќаат со Канадски долар (CAD)

QAR до CAD калкулатор на девизниот курс

На Катар риал е валута во Катар. На Канадски долар е валута во Канада. Симболот за QAR е ﷼. Симболот за CAD е $. Стапката на размена за Катар риал беше последно ажурирана на Juli 08, 2020. Девизниот курс за Канадски долар беше последен пат ажуриран на Juli 08, 2020. Факторот на конверзија QAR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CAD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Катар риал до Канадски долар = 0,37.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.