500 QAR до CNY - Катар риал до Кинески Јуан валута конвертор

Нашиот Катар риал до Кинески Јуан конвертор е актуелен со курсеви за размена од 09.08.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Катар риал. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Кинески Јуан или Кинески Јуан за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Катар риал до Кинески Јуан калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 09.08.2020 09:47
500 QAR (﷼)
=
957,07500 CNY (¥)
1 QAR = 1,914150 CNY
0,522425 QAR = 1 CNY

Кој е тековниот курс за Катар риал до Кинески Јуан?

Катар риал курсот до Кинески Јуан = 1,91

Конверзија QAR во Кинески Јуан

Ја избравте изворната валута QAR и целната валута Кинески Јуан со количина 500 QAR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCNYQAR
USD11.178891.304350.747240.009440.143520.27465
EUR0.8482611.106430.633850.008010.121740.23297
GBP0.766670.9038110.572880.007240.110030.21056
CAD1.338261.577651.7455510.012630.192060.36755
JPY105.91750124.86458138.1535779.14598115.2009929.08992
CNY6.967808.214249.088465.206630.0657911.91369
QAR3.641044.292374.749192.720740.034380.522551

Земјите кои плаќаат со Катар риал (QAR)

Земјите кои плаќаат со Кинески Јуан (CNY)

QAR до CNY калкулатор на девизниот курс

На Катар риал е валута во Катар. На Кинески Јуан е валута во Кина. Симболот за QAR е ﷼. Симболот за CNY е ¥. Стапката на размена за Катар риал беше последно ажурирана на August 09, 2020. Девизниот курс за Кинески Јуан беше последен пат ажуриран на August 09, 2020. Факторот на конверзија QAR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CNY има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Катар риал до Кинески Јуан = 1,91.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.