500 QAR до HKD - Катар риал до Хонг Конг долар валута конвертор

Нашиот Катар риал до Хонг Конг долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 09.08.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Катар риал. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Хонг Конг долар или Хонг Конг долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Катар риал до Хонг Конг долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 09.08.2020 09:13
500 QAR (﷼)
=
1.064,65000 HKD (HK$)
1 QAR = 2,129300 HKD
0,469638 QAR = 1 HKD

Кој е тековниот курс за Катар риал до Хонг Конг долар?

Катар риал курсот до Хонг Конг долар = 2,13

Конверзија QAR во Хонг Конг долар

Ја избравте изворната валута QAR и целната валута Хонг Конг долар со количина 500 QAR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYHKDQAR
USD11.178891.304350.747240.009440.129020.27465
EUR0.8482611.106430.633850.008010.109450.23297
GBP0.766670.9038110.572880.007240.098920.21056
CAD1.338261.577651.7455510.012630.172670.36755
JPY105.91750124.86458138.1535779.14598113.6658829.08992
HKD7.750519.1369610.109385.791500.0731712.12865
QAR3.641044.292374.749192.720740.034380.469781

Земјите кои плаќаат со Катар риал (QAR)

Земјите кои плаќаат со Хонг Конг долар (HKD)

QAR до HKD калкулатор на девизниот курс

На Катар риал е валута во Катар. На Хонг Конг долар е валута во . Симболот за QAR е ﷼. Симболот за HKD е HK$. Стапката на размена за Катар риал беше последно ажурирана на August 09, 2020. Девизниот курс за Хонг Конг долар беше последен пат ажуриран на August 09, 2020. Факторот на конверзија QAR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија HKD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Катар риал до Хонг Конг долар = 2,13.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.