500 QAR до NOK - Катар риал до Норвешкиот Крун валута конвертор

Нашиот Катар риал до Норвешкиот Крун конвертор е актуелен со курсеви за размена од 09.08.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Катар риал. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Норвешкиот Крун или Норвешкиот Крун за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Катар риал до Норвешкиот Крун калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 09.08.2020 08:35
500 QAR (﷼)
=
1.242,67000 NOK (kr)
1 QAR = 2,485340 NOK
0,402359 QAR = 1 NOK

Кој е тековниот курс за Катар риал до Норвешкиот Крун?

Катар риал курсот до Норвешкиот Крун = 2,49

Конверзија QAR во Норвешкиот Крун

Ја избравте изворната валута QAR и целната валута Норвешкиот Крун со количина 500 QAR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYNOKQAR
USD11.178891.304350.747240.009440.110920.27465
EUR0.8482611.106430.633850.008010.094090.23297
GBP0.766670.9038110.572880.007240.085040.21056
CAD1.338261.577651.7455510.012630.148440.36755
JPY105.91750124.86458138.1535779.14598111.7487629.08992
NOK9.0152110.6279011.759006.736540.0851212.47600
QAR3.641044.292374.749192.720740.034380.403881

Земјите кои плаќаат со Катар риал (QAR)

Земјите кои плаќаат со Норвешкиот Крун (NOK)

QAR до NOK калкулатор на девизниот курс

На Катар риал е валута во Катар. На Норвешкиот Крун е валута во Норвешка. Симболот за QAR е ﷼. Симболот за NOK е kr. Стапката на размена за Катар риал беше последно ажурирана на August 09, 2020. Девизниот курс за Норвешкиот Крун беше последен пат ажуриран на August 09, 2020. Факторот на конверзија QAR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NOK има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Катар риал до Норвешкиот Крун = 2,49.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.