500 QAR до NZD - Катар риал до Нов Зеланд долар валута конвертор

Нашиот Катар риал до Нов Зеланд долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 11.08.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Катар риал. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Нов Зеланд долар или Нов Зеланд долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Катар риал до Нов Зеланд долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 11.08.2020 11:02
500 QAR (﷼)
=
207,54650 NZD ($)
1 QAR = 0,415093 NZD
2,409099 QAR = 1 NZD

Кој е тековниот курс за Катар риал до Нов Зеланд долар?

Катар риал курсот до Нов Зеланд долар = 0,42

Конверзија QAR во Нов Зеланд долар

Ја избравте изворната валута QAR и целната валута Нов Зеланд долар со количина 500 QAR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYNZDQAR
USD11.174901.307920.748890.009440.658700.27465
EUR0.8511411.113210.637400.008040.560650.23376
GBP0.764580.8983010.572580.007220.503630.20999
CAD1.335321.568861.7464810.012610.879580.36674
JPY105.87750124.39566138.4788979.29028169.7418229.07901
NZD1.518141.783661.985591.136910.0143410.41695
QAR3.641034.277854.762162.726720.034392.398361

Земјите кои плаќаат со Катар риал (QAR)

Земјите кои плаќаат со Нов Зеланд долар (NZD)

QAR до NZD калкулатор на девизниот курс

На Катар риал е валута во Катар. На Нов Зеланд долар е валута во Нов Зеланд. Симболот за QAR е ﷼. Симболот за NZD е $. Стапката на размена за Катар риал беше последно ажурирана на August 11, 2020. Девизниот курс за Нов Зеланд долар беше последен пат ажуриран на August 11, 2020. Факторот на конверзија QAR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NZD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Катар риал до Нов Зеланд долар = 0,42.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.