500 QAR до SGD - Катар риал до Сингапурски долар валута конвертор

Нашиот Катар риал до Сингапурски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 09.08.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Катар риал. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Сингапурски долар или Сингапурски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Катар риал до Сингапурски долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 09.08.2020 09:11
500 QAR (﷼)
=
188,55150 SGD ($)
1 QAR = 0,377103 SGD
2,651795 QAR = 1 SGD

Кој е тековниот курс за Катар риал до Сингапурски долар?

Катар риал курсот до Сингапурски долар = 0,38

Конверзија QAR во Сингапурски долар

Ја избравте изворната валута QAR и целната валута Сингапурски долар со количина 500 QAR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYQARSGD
USD11.178891.304350.747240.009440.274650.72844
EUR0.8482611.106430.633850.008010.232970.61790
GBP0.766670.9038110.572880.007240.210560.55847
CAD1.338261.577651.7455510.012630.367550.97483
JPY105.91750124.86458138.1535779.14598129.0899277.15413
QAR3.641044.292374.749192.720740.0343812.65226
SGD1.372801.618381.790621.025820.012960.377041

Земјите кои плаќаат со Катар риал (QAR)

Земјите кои плаќаат со Сингапурски долар (SGD)

QAR до SGD калкулатор на девизниот курс

На Катар риал е валута во Катар. На Сингапурски долар е валута во Сингапур. Симболот за QAR е ﷼. Симболот за SGD е $. Стапката на размена за Катар риал беше последно ажурирана на August 09, 2020. Девизниот курс за Сингапурски долар беше последен пат ажуриран на August 09, 2020. Факторот на конверзија QAR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SGD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Катар риал до Сингапурски долар = 0,38.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.