RON до AUD - Романски Леу до Австралискиот долар валута конвертор

Нашиот Романски Леу до Австралискиот долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 29.05.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Романски Леу. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Австралискиот долар или Австралискиот долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Романски Леу до Австралискиот долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 29.05.2020 21:03
1 RON (lei)
=
0,34422 AUD ($)
1 RON = 0,344222 AUD
2,905102 RON = 1 AUD

Кој е тековниот курс за Романски Леу до Австралискиот долар?

Романски Леу курсот до Австралискиот долар = 0,34

Конверзија RON во Австралискиот долар

Ја избравте изворната валута RON и целната валута Австралискиот долар со количина 1 RON. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDRON
USD11.109381.229950.723240.009270.663070.22891
EUR0.9014011.108680.651930.008360.597690.20634
GBP0.813040.9019810.588020.007540.539110.18611
CAD1.382671.533911.7006110.012820.916810.31650
JPY107.84099119.63695132.6385677.99474171.5061424.68549
AUD1.508141.673101.854931.090740.0139810.34522
RON4.368604.846455.373143.159540.040512.896691

Земјите кои плаќаат со Романски Леу (RON)

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

RON до AUD калкулатор на девизниот курс

На Романски Леу е валута во романија. На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. Симболот за RON е lei. Симболот за AUD е $. Стапката на размена за Романски Леу беше последно ажурирана на Mai 30, 2020. Девизниот курс за Австралискиот долар беше последен пат ажуриран на Mai 30, 2020. Факторот на конверзија RON има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Романски Леу до Австралискиот долар = 0,34.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.