RON до EUR - Романски Леу до евра валута конвертор

Нашиот Романски Леу до евра конвертор е актуелен со курсеви за размена од 25.01.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Романски Леу. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на евра или евра за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Романски Леу до евра калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 25.01.2021 00:51
1 RON (lei)
=
0,20508 EUR (€)
1 RON = 0,205077 EUR
4,876217 RON = 1 EUR

Кој е тековниот курс за Романски Леу до евра?

Романски Леу курсот до евра = 0,21

Конверзија RON во евра

Ја избравте изворната валута RON и целната валута евра со количина 1 RON. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYRON
USD11.217451.368160.785200.009640.24966
EUR0.8213911.123790.644960.007920.20507
GBP0.730910.8898510.573910.007040.18248
CAD1.273561.550491.7424310.012270.31796
JPY103.76504126.32874141.9671181.47669125.90626
RON4.005404.876385.480033.145060.038601

Земјите кои плаќаат со Романски Леу (RON)

Земјите кои плаќаат со евра (EUR)

RON до EUR калкулатор на девизниот курс

На Романски Леу е валута во романија. На евра е валута во Андора, Австрија, Белгија, Кипар, Естонија, Финска, Франција, Германија, Грција, Ирска, Италија, Косово, Латвија, Литванија, Луксембург, Малта, Монако, Црна Гора, Холандија, Португалија, Сан Марино, Словачка, Словенија, Шпанија, Ватикан. Симболот за RON е lei. Симболот за EUR е €. Стапката на размена за Романски Леу беше последно ажурирана на Januar 25, 2021. Девизниот курс за евра беше последен пат ажуриран на Januar 25, 2021. Факторот на конверзија RON има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија EUR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Романски Леу до евра = 0,21.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.