RON до USD - Романски Леу до САД долар валута конвертор

Нашиот Романски Леу до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 01.04.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Романски Леу. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Романски Леу до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 01.04.2020 17:12
1 RON (lei)
=
0,22797 USD ($)
1 RON = 0,227973 USD
4,386484 RON = 1 USD

Кој е тековниот курс за Романски Леу до САД долар?

Романски Леу курсот до САД долар = 0,23

Конверзија RON во САД долар

Ја избравте изворната валута RON и целната валута САД долар со количина 1 RON. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYRON
USD11.092811.240840.706530.009330.22616
EUR0.9150711.135460.646520.008540.20695
GBP0.805900.8807010.569390.007520.18226
CAD1.415381.546741.7562610.013210.32010
JPY107.13898117.08283132.9427875.69653124.23080
RON4.421604.831985.486523.123980.041271

Земјите кои плаќаат со Романски Леу (RON)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

RON до USD калкулатор на девизниот курс

На Романски Леу е валута во романија. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за RON е lei. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Романски Леу беше последно ажурирана на April 02, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на April 02, 2020. Факторот на конверзија RON има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Романски Леу до САД долар = 0,23.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.