RUB до USD - Руската рубља до САД долар валута конвертор

Нашиот Руската рубља до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 20.04.2019. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Руската рубља. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Руската рубља до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 20.04.2019 16:57
1 RUB (₽)
=
0,01561 USD ($)
1 RUB = 0,015613 USD
64,051241 RUB = 1 USD

Земјите кои плаќаат со Руската рубља (RUB)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

RUB до USD калкулатор на девизниот курс

На Руската рубља е валута во Русија. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за RUB е ₽. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Руската рубља беше последно ажурирана на April 20, 2019. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на April 20, 2019. Факторот на конверзија RUB има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.