SBD до USD - Соломонови Острови долар до САД долар валута конвертор

Нашиот Соломонови Острови долар до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 29.11.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Соломонови Острови долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Соломонови Острови долар до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 29.11.2021 07:45
1 SBD ($)
=
0,12420 USD ($)
1 SBD = 0,124198 USD
8,051634 SBD = 1 USD

Кој е тековниот курс за Соломонови Острови долар до САД долар?

Соломонови Острови долар курсот до САД долар = 0,12

Конверзија SBD во САД долар

Ја избравте изворната валута SBD и целната валута САД долар со количина 1 SBD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYSBD
USD11.126351.332060.784640.008820.12400
EUR0.8878211.182640.696620.007830.11009
GBP0.750720.8455710.589040.006620.09309
CAD1.274471.435501.6976710.011230.15803
JPY113.44150127.77476151.1112789.01072114.06666
SBD8.064569.0835210.742516.327780.071091

Земјите кои плаќаат со Соломонови Острови долар (SBD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Convert Соломонови Острови долар to other Popular World Currencies


SBD до USD калкулатор на девизниот курс

На Соломонови Острови долар е валута во Соломонови Острови. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за SBD е $. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Соломонови Острови долар беше последно ажурирана на November 29, 2021. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на November 29, 2021. Факторот на конверзија SBD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Соломонови Острови долар до САД долар = 0,12.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.