SDG до USD - Судански фунти до САД долар валута конвертор

Нашиот Судански фунти до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 25.10.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Судански фунти. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Судански фунти до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 25.10.2020 00:23
1 SDG
=
0,01814 USD ($)
1 SDG = 0,018145 USD
55,112512 SDG = 1 USD

Кој е тековниот курс за Судански фунти до САД долар?

Судански фунти курсот до САД долар = 0,02

Конверзија SDG во САД долар

Ја избравте изворната валута SDG и целната валута САД долар со количина 1 SDG. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYSDG
USD11.186251.304550.760430.009550.01809
EUR0.8429911.099730.641040.008050.01525
GBP0.766550.9093210.582910.007320.01387
CAD1.315051.559971.7155410.012550.02379
JPY104.75850124.26972136.6626879.6615411.89522
SDG55.2750465.5699872.1090442.032810.527641

Земјите кои плаќаат со Судански фунти (SDG)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

SDG до USD калкулатор на девизниот курс

На Судански фунти е валута во Судан. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за SDG е . Симболот за USD е $. Стапката на размена за Судански фунти беше последно ажурирана на Oktober 25, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Oktober 25, 2020. Факторот на конверзија SDG има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Судански фунти до САД долар = 0,02.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.