Saturday 01 April 2023

SEK до USD - Шведска круна до САД долар валута конвертор

Нашиот Шведска круна до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 01.04.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Шведска круна. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Шведска круна до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 01.04.2023 06:30
1 SEK (kr)
=
0,09639 USD ($)
1 SEK = 0,096387 USD
10,374868 SEK = 1 USD
Bank transfers abroad can incur up to 5% additional costs hidden in the exchange rate. TransferWise, on the other hand, is up to 5x cheaper. Learn more
Transfer cheaply with Wise

Кој е тековниот курс за Шведска круна до САД долар?

Шведска круна курсот до САД долар = 0,10

Конверзија SEK во САД долар

Ја избравте изворната валута SEK и целната валута САД долар со количина 1 SEK. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYSEK
USD11.086781.234500.739290.007530.09635
EUR0.9201511.135920.680260.006930.08866
GBP0.810050.8803410.598860.006100.07805
CAD1.352651.470031.6698510.010190.13033
JPY132.77504144.29717163.9107098.15920112.79327
SEK10.3785011.2791412.812267.672720.078171

Земјите кои плаќаат со Шведска круна (SEK)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Претворете Шведска круна во други светски валути


SEK до USD калкулатор на девизниот курс

На Шведска круна е валута во Шведска. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за SEK е kr. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Шведска круна беше последно ажурирана на April 01, 2023. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на April 01, 2023. Факторот на конверзија SEK има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Шведска круна до САД долар = 0,10.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.