SGD до USD - Сингапурски долар до САД долар валута конвертор

Нашиот Сингапурски долар до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 20.04.2019. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Сингапурски долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Сингапурски долар до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 20.04.2019 15:37
1 SGD ($)
=
0,73806 USD ($)
1 SGD = 0,738061 USD
1,354902 SGD = 1 USD

Земјите кои плаќаат со Сингапурски долар (SGD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

SGD до USD калкулатор на девизниот курс

На Сингапурски долар е валута во Сингапур. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за SGD е $. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Сингапурски долар беше последно ажурирана на April 20, 2019. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на April 20, 2019. Факторот на конверзија SGD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.