SHP до USD - Света Елена Паунд до САД долар валута конвертор

Нашиот Света Елена Паунд до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 20.10.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Света Елена Паунд. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Света Елена Паунд до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 20.10.2020 09:18
1 SHP (£)
=
1,29449 USD ($)
1 SHP = 1,294490 USD
0,772505 SHP = 1 USD

Кој е тековниот курс за Света Елена Паунд до САД долар?

Света Елена Паунд курсот до САД долар = 1,29

Конверзија SHP во САД долар

Ја избравте изворната валута SHP и целната валута САД долар со количина 1 SHP. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYSHP
USD11.178651.298790.758220.009491.29880
EUR0.8484311.101930.643290.008051.10194
GBP0.769950.9075010.583780.007301.00000
CAD1.318891.554501.7129610.012511.71297
JPY105.41801124.25097136.9162879.929641136.91681
SHP0.769940.907491.000000.583780.007301

Земјите кои плаќаат со Света Елена Паунд (SHP)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

SHP до USD калкулатор на девизниот курс

На Света Елена Паунд е валута во . На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за SHP е £. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Света Елена Паунд беше последно ажурирана на Oktober 20, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Oktober 20, 2020. Факторот на конверзија SHP има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Света Елена Паунд до САД долар = 1,29.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.