SZL до USD - Свази Лилангени до САД долар валута конвертор

Нашиот Свази Лилангени до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 23.09.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Свази Лилангени. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Свази Лилангени до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 23.09.2020 22:45
1 SZL (E)
=
0,05915 USD ($)
1 SZL = 0,059146 USD
16,907228 SZL = 1 USD

Кој е тековниот курс за Свази Лилангени до САД долар?

Свази Лилангени курсот до САД долар = 0,06

Конверзија SZL во САД долар

Ја избравте изворната валута SZL и целната валута САД долар со количина 1 SZL. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYSZL
USD11.168441.276800.750800.009490.05942
EUR0.8558511.092740.642570.008120.05085
GBP0.783210.9151310.588040.007430.04654
CAD1.331911.556251.7005710.012640.07914
JPY105.34950123.09414134.5099079.0968616.25965
SZL16.8299519.6647121.4884212.636000.159751

Земјите кои плаќаат со Свази Лилангени (SZL)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

SZL до USD калкулатор на девизниот курс

На Свази Лилангени е валута во Свазиленд. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за SZL е E. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Свази Лилангени беше последно ажурирана на September 24, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на September 24, 2020. Факторот на конверзија SZL има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Свази Лилангени до САД долар = 0,06.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.