5 TJS до HKD - Таџикистански Сомони до Хонг Конг долар валута конвертор

Нашиот Таџикистански Сомони до Хонг Конг долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 09.04.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Таџикистански Сомони. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Хонг Конг долар или Хонг Конг долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Таџикистански Сомони до Хонг Конг долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 09.04.2021 07:13
5 TJS
=
0,00000 HKD (HK$)
1 TJS = HKD
inf TJS = 1 HKD

Кој е тековниот курс за Таџикистански Сомони до Хонг Конг долар?

Таџикистански Сомони курсот до Хонг Конг долар =

Конверзија TJS во Хонг Конг долар

Ја избравте изворната валута TJS и целната валута Хонг Конг долар со количина 5 TJS. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYHKDTJS
USD11.198191.383350.799580.009190.128680.08765
EUR0.8345911.154530.667320.007670.107390.07316
GBP0.722880.8661510.578010.006650.093020.06336
CAD1.250651.498521.7300910.011500.160930.10962
JPY108.78504130.34564150.4877686.98280113.998129.53544
HKD7.771409.3116510.750576.213890.0714410.68119
TJS11.4084913.6696015.781949.122050.104871.468011

Земјите кои плаќаат со Таџикистански Сомони (TJS)

Земјите кои плаќаат со Хонг Конг долар (HKD)

TJS до HKD калкулатор на девизниот курс

На Таџикистански Сомони е валута во Таџикистан. На Хонг Конг долар е валута во . Симболот за TJS е . Симболот за HKD е HK$. Стапката на размена за Таџикистански Сомони беше последно ажурирана на April 19, 2021. Девизниот курс за Хонг Конг долар беше последен пат ажуриран на April 19, 2021. Факторот на конверзија TJS има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија HKD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Таџикистански Сомони до Хонг Конг долар = .

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.