TJS до USD - Таџикистански Сомони до САД долар валута конвертор

Нашиот Таџикистански Сомони до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 05.12.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Таџикистански Сомони. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Таџикистански Сомони до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 05.12.2021 20:28
1 TJS
=
0,08859 USD ($)
1 TJS = 0,088586 USD
11,288493 TJS = 1 USD

Кој е тековниот курс за Таџикистански Сомони до САД долар?

Таџикистански Сомони курсот до САД долар = 0,09

Конверзија TJS во САД долар

Ја избравте изворната валута TJS и целната валута САД долар со количина 1 TJS. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYTJS
USD11.131341.323250.778790.008860.08862
EUR0.8839011.169630.688380.007840.07834
GBP0.755720.8549710.588540.006700.06697
CAD1.284041.452691.6991110.011380.11380
JPY112.80504127.62137149.2692987.8516619.99725
TJS11.2836112.7656514.931038.787580.100031

Земјите кои плаќаат со Таџикистански Сомони (TJS)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Convert Таџикистански Сомони to other Popular World Currencies


TJS до USD калкулатор на девизниот курс

На Таџикистански Сомони е валута во Таџикистан. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за TJS е . Симболот за USD е $. Стапката на размена за Таџикистански Сомони беше последно ажурирана на Dezember 05, 2021. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Dezember 05, 2021. Факторот на конверзија TJS има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Таџикистански Сомони до САД долар = 0,09.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.