10000 UAH до JEP - Украина Hryvnia до Џерси фунта валута конвертор

Нашиот Украина Hryvnia до Џерси фунта конвертор е актуелен со курсеви за размена од 11.07.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Украина Hryvnia. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Џерси фунта или Џерси фунта за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Украина Hryvnia до Џерси фунта калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 11.07.2020 05:42
10000 UAH (₴)
=
293,76100 JEP (£)
1 UAH = 0,029376 JEP
34,041278 UAH = 1 JEP

Кој е тековниот курс за Украина Hryvnia до Џерси фунта?

Украина Hryvnia курсот до Џерси фунта = 0,03

Конверзија UAH во Џерси фунта

Ја избравте изворната валута UAH и целната валута Џерси фунта со количина 10000 UAH. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYJEPUAH
USD11.130191.262710.734120.009361.262790.03709
EUR0.8848111.117250.649550.008281.117320.03281
GBP0.791950.8950610.581390.007411.000070.02937
CAD1.362181.539521.7200310.012751.720140.05052
JPY106.84050120.75033134.9081478.433751134.917163.96232
JEP0.791900.895000.999930.581350.0074110.02937
UAH26.9641130.4746434.0477519.794900.2523834.050031

Земјите кои плаќаат со Украина Hryvnia (UAH)

Земјите кои плаќаат со Џерси фунта (JEP)

UAH до JEP калкулатор на девизниот курс

На Украина Hryvnia е валута во Украина. На Џерси фунта е валута во . Симболот за UAH е ₴. Симболот за JEP е £. Стапката на размена за Украина Hryvnia беше последно ажурирана на Juli 11, 2020. Девизниот курс за Џерси фунта беше последен пат ажуриран на Juli 11, 2020. Факторот на конверзија UAH има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија JEP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Украина Hryvnia до Џерси фунта = 0,03.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.