USD до AFN - САД долар до Авганистански авганистански валута конвертор

Нашиот САД долар до Авганистански авганистански конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.08.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Авганистански авганистански или Авганистански авганистански за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Авганистански авганистански калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 16.08.2022 08:26
1 USD ($)
=
90,32974 AFN (؋)
1 USD = 90,329741 AFN
0,011071 USD = 1 AFN

Кој е тековниот курс за САД долар до Авганистански авганистански?

САД долар курсот до Авганистански авганистански = 90,33

Конверзија USD во Авганистански авганистански

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Авганистански авганистански со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYAFN
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.185670.762840.007380.01093
GBPinf0.8434110.643380.006220.00922
CADinf1.310901.5542910.009670.01433
JPYinf135.49957160.65718103.3639911.48154
AFNinf91.45848108.4391769.767840.674971

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Авганистански авганистански (AFN)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до AFN калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Авганистански авганистански е валута во Авганистан. Симболот за USD е $. Симболот за AFN е ؋. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на August 16, 2022. Девизниот курс за Авганистански авганистански беше последен пат ажуриран на August 16, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија AFN има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Авганистански авганистански = 90,33.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.