Sunday 14 April 2024

1 USD до AFN - САД долар до Авганистански авганистански валута конвертор

Нашиот САД долар до Авганистански авганистански конвертор е актуелен со курсеви за размена од 14.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Авганистански авганистански или Авганистански авганистански за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Авганистански авганистански калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Авганистански авганистански?

Amount
From
To

1 САД долар =

71,18 Авганистански авганистански

1 USD = 71,18 AFN

1 AFN = 0,0140 USD

САД долар до Авганистански авганистански conversion - Курсна листа на ажурирани: 14 април 2024 07:15:12 CEST

САД долар курсот до Авганистански авганистански = 71,18

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Авганистански авганистански

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Авганистански авганистански со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Авганистански авганистански (AFN) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до AFN (Авганистански авганистански) ✅ USD до AFN Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Авганистански авганистански (AFN) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Авганистански авганистански ( AFN )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Авганистански авганистански во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до AFN Промени Промени %
April 14, 2024 недела 1 USD = 71.18451025 AFN - -
April 13, 2024 сабота 1 USD = 71.99942400 AFN +0.81491375 AFN +1.14479084 %
April 12, 2024 петок 1 USD = 71.16931179 AFN -0.83011221 AFN -1.15294285 %
April 11, 2024 четврток 1 USD = 71.95279896 AFN +0.78348717 AFN +1.10087782 %
April 10, 2024 среда 1 USD = 71.40307033 AFN -0.54972863 AFN -0.76401285 %
April 9, 2024 вторник 1 USD = 71.15918309 AFN -0.24388724 AFN -0.34156408 %
April 8, 2024 понеделник 1 USD = 71.37758744 AFN +0.21840434 AFN +0.30692363 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYAFN
USD11.06711.24570.72590.00650.0140
EUR0.937211.16740.68030.00610.0132
GBP0.80280.856610.58270.00520.0113
CAD1.37761.46991.716010.00900.0194
JPY153.2750163.5544190.9346111.266412.1533
AFN71.182975.956888.672551.67360.46441

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Авганистански авганистански (AFN)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до AFN калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Авганистански авганистански е валута во Авганистан. Симболот за USD е $. Симболот за AFN е ؋. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на April 14, 2024. Девизниот курс за Авганистански авганистански беше последен пат ажуриран на April 14, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија AFN има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Авганистански авганистански = 71,18.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.