USD до ALL - САД долар до Албански Лек валута конвертор

Нашиот САД долар до Албански Лек конвертор е актуелен со курсеви за размена од 17.08.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Албански Лек или Албански Лек за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Албански Лек калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 17.08.2022 20:57
1 USD ($)
=
115,12758 ALL (Lek)
1 USD = 115,127580 ALL
0,008686 USD = 1 ALL

Кој е тековниот курс за САД долар до Албански Лек?

САД долар курсот до Албански Лек = 115,13

Конверзија USD во Албански Лек

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Албански Лек со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYALL
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.184000.759920.007270.00853
GBPinf0.8446010.641820.006140.00721
CADinf1.315931.5580610.009570.01123
JPYinf137.48637162.78325104.4782111.17307
ALLinf117.20187138.7664989.063670.852461

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Албански Лек (ALL)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до ALL калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Албански Лек е валута во албанија. Симболот за USD е $. Симболот за ALL е Lek. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на August 18, 2022. Девизниот курс за Албански Лек беше последен пат ажуриран на August 18, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија ALL има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Албански Лек = 115,13.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.