Saturday 20 July 2024

1 USD до ALL - САД долар до Албански Лек валута конвертор

Нашиот САД долар до Албански Лек конвертор е актуелен со курсеви за размена од 20.07.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Албански Лек или Албански Лек за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Албански Лек калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Албански Лек?

Amount
From
To

1 САД долар =

92,09 Албански Лек

1 USD = 92,09 ALL

1 ALL = 0,0109 USD

САД долар до Албански Лек conversion - Курсна листа на ажурирани: 20 јули 2024 16:25:10 CEST

САД долар курсот до Албански Лек = 92,09

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Албански Лек

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Албански Лек со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Албански Лек (ALL) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до ALL (Албански Лек) ✅ USD до ALL Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Албански Лек (ALL) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Албански Лек ( ALL )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Албански Лек во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до ALL Промени Промени %
Juli 20, 2024 сабота 1 USD = 92.08951100 ALL - -
Juli 19, 2024 петок 1 USD = 92.12344542 ALL +0.03393441 ALL +0.03684938 %
Juli 18, 2024 четврток 1 USD = 91.75995596 ALL -0.36348946 ALL -0.39456781 %
Juli 17, 2024 среда 1 USD = 91.68423948 ALL -0.07571648 ALL -0.08251582 %
Juli 16, 2024 вторник 1 USD = 92.03018590 ALL +0.34594642 ALL +0.37732376 %
Juli 15, 2024 понеделник 1 USD = 91.91176471 ALL -0.11842120 ALL -0.12867647 %
Juli 14, 2024 недела 1 USD = 91.97093718 ALL +0.05917248 ALL +0.06437966 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYALL
USD11.08931.29170.72610.00630.0109
EUR0.918111.18590.66660.00580.0100
GBP0.77410.843210.56210.00490.0084
CAD1.37731.50021.779110.00870.0150
JPY157.4850171.5430203.4312114.347511.7096
ALL92.1202100.3433118.996266.88700.58491

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Албански Лек (ALL)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до ALL калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Албански Лек е валута во албанија. Симболот за USD е $. Симболот за ALL е Lek. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juli 20, 2024. Девизниот курс за Албански Лек беше последен пат ажуриран на Juli 20, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија ALL има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Албански Лек = 92,09.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.